تبلیغات


رویدادها

دور اول تورایرانی جوانان و نوجوانان دختر

محل :اراک

زمان :27 الی 30 تیرماه 98

دور اول تورایرانی جوانان پسر

محل :گرگان

زمان :26 الی 28 تیرماه 98

دور اول تورایرانی نوجوانان پسر

محل :تهران

زمان :20 الی 22 تیرماه

دور اول تورایرانی هوپس دختر

محل :همدان

زمان :12 الی 14 تیرماه 98


لینک ها

مهمترین اخبار


تبلیغات


شرح خبر :

تاریخ :
شنبه
1397/09/24 17:40
کد خبر
83543

روابط عمومی هیأت تنیس روی میز استان فارس خبر داد
آغاز به کار شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب شیراز در خانه تنیس روی میز

کتابخانه «ورزش و اندیشه» در خانه تنیس روی میز شیراز همزمان با هفته تربیت بدنی و همچنین آغاز به کار شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب شیراز افتتاح شد.

این کتابخانه که با طرح «کتاب در گردش» فعالیت خود را آغاز کرد بیش از 400 عنوان کتاب را در اختیار ورزشکاران تنیس روی میز شیراز قرار داد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در حاشیه این آیین گفت: پس از راه اندازی موفق چهار شبکه دوستدار کتاب در حوزه کافه ها، آتش نشانان، نامه رسانان و کودکان، همزمان با هفته تربیت بدنی شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب شیراز نیز آغاز به کار کرد.

مهدی امیدبخش افزود: در این شبکه تمام ورزشگاه های اصلی شیراز در صورت همکاریِ هیئت ورزشی متبوع، توسط ستاد هماهنگی پنجمین جشنواره پایتخت کتاب ایران در شیراز به کتاب و امکانات لازم برای اجرای طرح کتاب در گردش مجهز خواهد شد.

وی با اشاره به حمایت هیئت تنیس روی میز استان فارس برای افتتاح اولین کتابخانه «ورزش و اندیشه» خاطرنشان کرد: حدود 200 جلد کتاب از نویسندگان استان فارس در حوزه های شعر، داستان، خانواده، سلامت و ورزش از جانب ستاد هماهنگی پنجمین جشنواره پایتخت کتاب ایران در شیراز به کتابخانه اهدا شد و هیئت تنیس روی میز استان نیز 200 جلد کتاب در حوزه کودک و نوجوان از مؤلفان برجسته ایران و جهان را برای تجهیز کتابخانه مهیا کرد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ابراز امیدواری کرد: با تلاش های صورت گرفته در حوزه کتاب و کتابخوانی در شهر شیراز و تسری فرهنگ مطالعه در اقشار مختلف و همچنین اقدامات زیرساختی، این شهر،  امسال امید اول کسب عنوان پایتخت کتاب ایران باشد.

رئیس هیئت پینگ پنگ استان فارس نیز گفت: پیوند اندیشه و ورزش اتفاقی مبارک و بزرگ است که پرورش جسم و روح را برای ورزشکاران موازی با هم پیش می برد.

پیمان ابوالحسنی گفت: هیئت تنیس روی میز فعالیت های گسترده ای را در حوزه های مختلف فرهنگی انجام داده است اما راه اندازی کتابخانه «ورزش و اندیشه» مهمترین گام هیئت در این عرصه به شمار می رود.

وی با اشاره به اجرای طرح «کتاب در گردش» در این کتابخانه گفت: در ابتدای تمام کتاب ها متنی حک شده است که به ورزشکاران یادآور می شود پس از به امانت بردن کتابهای کتابخانه، کتاب ها را به ورزشکار دیگری سپرده یا به کتابخانه برگردانند.

مسئول کمیته آموزش فدراسیون تنیس روی میز جمهوری اسلامی ایران گفت: اجرای طرح کتاب در گردش علاوه بر پرورش حس مسئولیت پذیری و امانتداری در ورزشکاران، کتابخانه را از وجود یک متصدیِ تمام وقت بی نیاز کرده و کتاب ها را نیز در تمام اوقات در اختیار ورزشکاران قرار می دهد.

در پایان این آیین از نشان «شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب شیراز» رونمایی و از جانب ستاد هماهنگی پنجمین جشنواره پایتخت کتاب ایران در شیراز به رئیس هیئت پینگ پنگ استان فارس اهدا شد. همچنین 4 ورزشکار تنیس روی میز شیراز نیز با اهدای لوحی به صورت نمادین به عضویت این شبکه درآمدند.

سایت رسمی فدراسیون تنیس روی میز جمهوری اسلامی ایران